Abonma Transferzala


20. Mednarodni festival MLADI LEVI 2017

18. 8. 2017 - 27. 8. 2017

Avgusta bodo že dvajseti Mladi levi. Obletnico bomo praznovali tako, kot praznujemo vsako leto – s festivalom samim. Ob jubileju nas ne preveva evforija, prej tih ponos, skromno zadovoljstvo, da Mladi levi še obstajajo in da je festival v dobri kondiciji. Da ima svoje zvesto občinstvo in vsako leto še novo, da zmoremo sodelovati z vrhunskimi umetniki v ne najbolj optimalnih pogojih in da nam uspe vsako leto ustvariti kolektivni duh, ki zmore izpeljati festival in spotoma odpreti kak nov prostor – naj bo res prostor ali le duhovna širina, obet nove možnosti.

MLADI LEVI 2017 – 20 LET
uvod

Program

 18. avgust ob 20.00 ➤ Center kulture Španski borci

Nature Theater of Oklahoma & EnKnapGroup: ZASLEDOVALCI SREČE
(US, SI)

22.00 Otvoritvena zabava

 19. in 20. avgust ob 17.00 & 19.00 ➤ DUM Projektni prostor

Ivana Müller: PARTITURA  (FR, HR)

(za otroke 7+)

 19., 20., 22. avgust ob 18.00–20.00 & 22.00–24.00,
 21. avgust ob 18.00–20.00 & 21.00–23.00
➤ Stara mestna elektrarna

Tania El Khoury: DO KODER ME NESEJO KONICE PRSTOV (LB,UK, PS)

 19. in 20. avgust ob 20.00 ➤ Stara mestna elektrarna

Milo Rau/IIPM/CAMPO: PET LAHKIH KOMADOV (CH, BE)

 21. avgust ob 20.00 ➤ Stara mestna elektrarna

John Kelly: ČAS NE ČRTA (US)

 22. avgust ob 20.00 ➤ Stara mestna elektrarna

Deborah Pearson: ZGODOVINA, ZGODOVINA, ZGODOVINA (UK)

 22. avgust ob 22.00, 24. avgust ob 20.00 ➤ Gledališče Glej

Societat Doctor Alonso & Semolina Tomić: ANARHIJA (ES)

 24. avgust ob 11.00 ➤ Stara mestna elektrarna

PRIHODNOST FESTIVALOV – Festivali in kulturni turizem
okrogla miza

 24., 25. avgust ob 21.30 ➤ Dijaški dom Tabor

David Weber-Krebs: DANES UGASNIMO LUČI! (BE, DE)

 25. avgust ob 17.00–20.00 ➤ Projektni prostor Aksioma

Christoph Wachter & Mathias Jud:
ORODJA ZA NASLEDNJO REVOLUCIJO delavnica

 25. avgust ob 20.00 ➤ Stara mestna elektrarna

Pablo Fidalgo Lareo: MORAL BOŠ V VOJNO, KI SE ZAČNE DANES
(PT, ES)

26. avgust ob 10.00 / v slovenščini, 13.00, 17.00 / v angleščini
27. avgust 
ob 10.00, 13.00, 15.00 / v slovenščini
Športno društvo Tabor

Neja Tomšič: ČAJ ZA PET: OPIJSKE LADJE (SI)

 26. avgust ob 11.00, 18.00, 27. avgust ob 11.00
➤ Športno društvo Tabor

Laura Kalauz, Maja Leo, Bojan Djordjev, Christopher Kriese,
Lisa Schröter, Miriam Walther Kohn:
SAID TO CONTAIN
(RS, AR, CH)

 26. avgust ob 16.00 ➤ Železniški muzej

Anton Pavlovič Čehov & Maruša Kink: TRI SESTRE (SI)

 26. avgust ob 21.00 ➤ Športno društvo Tabor

Allan Sekula & Noël Burch: POZABLJENI PROSTOR film (NL)

 27. avgust ob 16.00, 18.00, 20.00, 22.00 ➤ Stara mestna elektrarna

Daniel Wetzel (Rimini Protokoll): EVROS WALK WATER 1 & 2 (DE)

27. avgust od 15.00 do 24.00 ➤ Stara mestna elektrarna

JUBILEJ! Druženje ob zaključku 20. Mladih levov

 27. avgust ob 19.30 ➤ Stara mestna elektrarna

Toni Soprano: ZID (SI), otvoritev

 

27. avgust ob 19.30 ➤ Stara mestna elektrarna

 FPZ Z’borke: koncert  (SI)

VRTEC, SKUPINA LEVČKI
Varstvo za otroke od prvega do desetega leta starosti bo med vsemi predstavami na voljo v Stari mestni elektrarni. Vrtec je brezplačen, prosimo za predhodno napoved vsaj dan prej na: +386 51 269 906.

FESTIVALSKO SREČEVALIŠČE
Levi bar, Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

Festival so omogočili: Ministrstvo za kulturo RS, Mestna občina Ljubljana, Elektro Ljubljana, d. d., EU – Program Ustvarjalna Evropa – Kultura, EU – Program Kultura,  Swiss Arts Council Pro Helvetia, Francoski inštitut v Sloveniji, Trust for Mutual Understanding, TAM – TAM, d. o. o., JSKD, Fini oglasi, d. o. o., Hotel Park, Športno društvo Tabor, Kliping, d. o. o., Radio Študent, Ekosystem, d. o. o.,Radio SI, Kmetija odprtih vrat Kuren, Javno podjetje ljubljanska parkirišča in tržnice, d. o. o., DPG, ZASLON, MD Medicina,  Imagine 2020, Create to Connect, Lionhearted in drugi.

elektro_logo
   

 

Organizator festivala: BUNKER – zavod za organizacijo in izvedbo kulturnih prireditev
Direktorica: Nevenka Koprivšek
Oblikovalke programa: Nevenka Koprivšek, Mojca Jug, Katarina Slukan
Izvršna producentka: Maja Vižin
Odnosi z javnostmi: Tamara Bračič Vidmar
Producentki: Alma R. Selimović, Mojca Jug
Administracija, pomoč pri organizaciji: Polona Vozel
Celostna podoba: Tanja Radež
Tehnični direktor: Igor Remeta
Tehnični koordinator: Andrej Petrovčič
Tehnična ekipa: Duško Pušica, Tomaž Žnidarčič, Grega Mohorčič, Janko Oven, Martin Lovšin, Jure Vlahovič, Lan Remeta, Maj Pušica
Prostovoljci: Maruša Arh, Doris Barat, Teja Bitenc, Neža Božič, Klara Drnovšek Solina, Lea Dvorščak, Saša Hajzler, Renata Hari, Lea Hauptman, Bojan Ivanovski, Meta Jakoš, Meta Jesenko, Tonia Jurišić, Ema Karo, Helena Konda, Barbara Kostrevc, Urban Kukec, Mitja Lovše, Manca Merlak, Dare Pejić, Mila Peršin, Črtomir Polak, Klara Poličnik, Nataša Katarina Pucelj, Tadeja Pungerčar, Petra Rupnik, Katjuša Rajšek, Tara Sofie Sepe, Blaž Sovan, Aljoša Tarandek, Jakob Tomšič, Jernej Trebežnik, Lea Vilman, Darinka Županec
Vodja prostovoljcev: Tajša Perović

Pridržujemo si pravico do morebitnih sprememb programa.

Vstopnice so brezplačne. Prostovoljne prispevke lahko donirate na vseh festivalskih prizoriščih.

Rezervacije in informacije: +386 51 269 906, info@bunker.si
Prevzem vstopnic uro pred predstavo pri blagajni na kraju dogodka.