Festival Animateka

3. – 7. december

AnimatekaPRO je festivalska platforma, na kateri se skozi serijo predavanj, okroglih miz, tematskih predstavitev in pogovorov z avtorji seznanjamo s pomembnimi temami na področju avtorskega animiranega filma. Platforma vključuje predstavitev projektov v nastajanju z območja bivše Jugoslavije – AnimatekaPRO Pitch. Mednarodna žirija bo najboljši projekt nagradila z udeležbo na pitching dogodku CEE Animation Forum 2020, ki bo potekal v času festivala Anifilm.
Dogodek je nastal v sodelovanju s CEE Animation, Društvo slovenskega animiranega filma, Motovilo (CED Slovenija) in Zavodom Bunker.

TOREK, 3. DECEMBER
09:00 AnimatekaPRO Pitch
Tekmovanje projektov v razvoju iz držav bivše Jugoslavije
11:00 Predstavitev regionalnih projektov v nastajanju
Damir Romanov in Andrijana Sofranić Šućur (To Blink Animation, RS), I Am Akiko (animirani film v razvoju)
11:30 Producentka v prvi osebi Sabīne Andersone (Atom Art, LV)
12:30 Producentka v prvi osebi Katarína Kerekesová (Fool Moon, SK)
13:30 Okrogla miza: Animirane serije – kako jih narediti?
Sodelujejo: Nataša Bučar (Slovenski filmski center, SI), Martina Peštaj (RTV Slovenija, SI), Katarína Kerekesová (Fool Moon, SK), Halka Marčeková (urednica na Slovak RTV, SK), Martin Vandas (MAUR film, CZ), Anna Vášová (13ka, CZ), Kolja Saksida (Zvviks, SI), Jure Vizjak (Invida, SI)
15:00 Specialka Kevin Pedersen (US), Outfit7: Ustvarjanje sveta govorečega Toma
16:00 Razglasitev zmagovalnega projekta AnimatekaPRO Pitch 2019

SREDA, 4. DECEMBER
10:00 Zajtrk z avtorji
12:00 Specialka Ülo Pikkov (EE)
12:45 Producentka v prvi osebi Agnė Adomėnė (LT)
13:30 Okrogla miza: Animirani film v baltskih državah – stanje v praksi
Latvija: Anna Zača (Latvian Animation Association), Sabīne Andersone, Zane Oborenko, Edmunds Jansons
Estonija: Aurelia Aasa (Estonian Film Institute), Kaspar Jancis, Prit Tender, Rao Heidmets, Kristjan Holm, Sander Joon
Litva: Simona Gaidytė (Lithuanian Film Center), Laura Almantaite (Blon festival), Agnė Adomėnė

ČETRTEK, 5. DECEMBER

10:00 Zajtrk z avtorji
12:00 Predstavitev projektov v nastajanju
Zane Oborenko (LV), Kafka in Love (animirani film v razvoju)
12:45 Specialka
Sabīne Andersone in Edmunds Jansons (Atom Art, LV), Nastajanje animiranega celovečerca Jakob, Mimi in govoreči psi
13:45 Specialka Jonas Odell (SE): Nikoli kot prvič!

PETEK, 6. DECEMBER
10:00 Zajtrk z avtorji
12:00 Producent v prvi osebi Olivier Catherin (FR)
12:45 Distributerka v prvi osebi Luce Grosjean (FR)
13:30 Primer dobre prakse
Špela Čadež in Tina Smrekar (Finta, SI), Fabian Driehorst (Fabian&Fred, GER), Olivier Catherin (FR), Steakhouse (predstavitev projekta koprodukcije)
14:15 Okrogla miza: Umetnost koproduciranja
Vanja Andrijević (Bonobostudio, HR), Olivier Catherin (FR), Tina Smrekar (Finta, SI), Fabian Driehorst (Fabian&Fred, DE), Luce Grosjean (Miyu, FR)

SOBOTA, 7. DECEMBER
10:00 Zajtrk z avtorji
12:15 Specialka Alexandre Siqueira (BR), Nastajanje animiranega kratkega filma Purpleboy
13:00 Specialka Gustavo Steinberg (BR), Nastajanje animiranega celovečerca Tito in ptice
14:00 V prvi osebi Lorenzo Mattotti (ITA/FR), Nastajanje animiranega celovečerca Slavna medvedja zasedba Sicilije – Od literature do animacije
14:30 Specialka Tricky Women: Waltraud Grausgruber (AT), Marie Paccou (FR) in Ana Nedeljković (RS), Moderira: Urška Jež (Mesto žensk, SI)

Datum

03. 12. 2019 - 07. 12. 2019

Lokacija

Stara mestna elektrarna
Zapri meni